فهرست بستن

ثبت برند چیست ؟

ثبت برند چیست؟

با گسترش دنیای اقتصاد در عصر کنونی ، کمپانی ها و تولید کننده های زیادی در مسیر عرضه ی محصولات خود قدم برداشتند و هر کدام تمام تلاششان این است که به مخاطب القا کنند محصول تولید شده توسط آن ها بهترین است.

برای آنکه هر تولید کننده ای برروی محصولات متنوعش معرفی نامه ای از خود و مجموعه اش ذکر کند نیاز به یک برند مطرح شد و حالا ماجرا تا جایی پیش رفته که اگر گشتی در بازار که بزنید می بینید برای هر نوع محصول که دنبال خرید آن هستند ۱۰ ها کمپانی به شما معرفی می شود و این شما هستید که باید از میان آن ها انتخاب کنید.

در واقع می توان گفت برند مجموعه ای از ارتباطات احساسی و عملکردی است که میان شرکت فروشنده و خریدار برقرار می شود و از آنجا که دارای علامت تجاری است کمک می کند تا سوء استفاده های کمتری از عنوان و امتیازات شرکت صاحب برند صورت گیرد و در مقابل خریداران نیز با صرف وقت کمتر و اطمینان بیشتری محصول دلخواه خود را خریداری کنند.

پس تا اینجا مشخص شد برند هویت یک شرکت است و از آنجا که این هویت در نظر مشتریان دارای اهمیت بالایی است نیاز است هر کسب و کار کوچک و بزرگی یک برند برای خود ایجاد کند تا بتوانید از طریق آن محصولات خود را به مشتریانش معرفی و تبلیغ کند اما این را هم در نظر داشته باشید برای طراحی یک لوگو باید دقت زیادی را به کار گرفت و با استفاده از اصول طراحی و روانشناسی آن را ایجاد کرد.

رنگ ، طرح ، شکل و حتی احساسی که مخاطب پس از مشاهده آن برند دریافت می کند در ماندگاری برند در ذهن مشتریان تاثیر بسزایی دارد چون یک شخص حقوقی قرار است به یک موجود زنده و دارای نفس تبدیل شود و در میان مردم حضور پیدا کند.

حالا این سوال مطرح می شود که برای ساخت یک برند باید به چه چیزهایی توجه کرد ؟ تحقیق درباره مخاطبان و رقبا خود ، تعیین تمرکز و هویت خود ، انتخاب نام تجاری ، مشخص کردن شعار خود ، طراحی ظاهر برند ، طراحی آرم یا لوگو ، تکرار نام تجاری خود در کسب و کار سه گام مهم و موثر در ساخت یک برند هستند. .

در نهایت باید بدانید که امروزه مهمترین فاکتور نزد کاربران ، برند است ؛ بنابراین هر چه برند شما معروف تر باشد در نتیجه مشتریان بیشتری را از بازار سهم خود خواهید کرد اما توجه داشته باشید در معرفی و تبلیغ برند خود به قدری توقعات مشتری هایتان را بالا نبرید که بعد نتوانید پاسخگوی خواسته هایشان شوید.

رعایت صداقت و در عین حال ارائه محصول باکیفیت جزء اصول ایجاد یک برند است و که اگر به آن ها توجهی نشود یا از شرکت های بزرگ تقلید کنید مخاطبان پس از مدت کوتاهی متوجه می شوند که شما مانند طبل توخالی هستید و ممکن است در ادامه به جای جذب مشتری ، دفع آن ها از کسب و کارتان را شاهد باشید.

مجموعه اکسین مارکتینگ با کادری حرفه ای می تواند به شما در زمینه طراحی لوگو کمک کند تا در مدتی کوتاه کسب و کار شما هم به مجموعه شرکت های دارای هویت بپیوندد، برای بهره مندی از این خدمات می توانید با شماره ۰۹۱۲۶۸۰۲۹۱۷ یا ۰۹۱۶۹۳۳۸۵۳۴ تماس بگیرید و درخواست خود را برای نیاز به طراحی لوگو ثبت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پشتیبانی آنلاین
ارسال به واتس‌اپ